Postavím vám dobré webové stránky

Že se musí líbit, se rozumí samo sebou, ale takové vám připraví kde kdo. Myslím tím především ziskové, protože smysl webových stránek vidím v jejich konkrétním měřitelném přínosu.

Základní kameny webových stránek

Buď už webové stránky máte, ale původní očekávání byla vyšší než reálný přínos, nebo nové www stránky připravujete a máte ta vysoká očekávání. Buď jak buď, začneme analýzou současného stavu.

Je toho hodně, co bych měl vědět a mlčet o tom jako hrob, abych mohl splnit, co slibuji. Například co nabízíte, čeho chcete dosáhnout, jak k tomu chcete dojít, kdo jsou vaši zákazníci, proč vybrat právě vás, v čem jste dobří, co slabiny, konkurenti, partneři, …?

Může se stát, že někoho taková úvodní dotazníková zvědavost odradí. Děje se to. Bez důkladné znalosti a pochopení daného byznysu ale nemohu odvést odpovídající práci. S těmi trpělivějšími si proto ještě budeme upřesňovat, ladit a formulovat. A především nakročíme na správnou cestu k tvorbě dobrému webu.

Někdo dělá weby pro Google, já raději pro lidi

Jsem až staromódně přesvědčen, že jakoukoliv akci na webu provede výhradně konkrétní osoba. Pokud si to myslíte také, budu se muset ještě dopídit toho, co a jak vlastně návštěvníci hledají, co je zajímá nebo co očekávají. To vše dá tvorbě webových stránek smysluplný směr. Konkrétně přípravě obsahu, struktury, designu i SEO. Bonusem bude, že web bude vyhovovat i požadavkům Googlu a Seznamu.

Design klíckou na klienta

Design jako nástroj úspěchuDoba, za kterou si vytvoříme první dojem na protějšek, je až smrtelně krátká. Pár sekund a je vymalováno. A druhá šance na první dojem už nepřijde! Podobně je to i s webovou stránkou. Úvodní mrknutí na zvolené barvy, font písma a grafiku celkově, nastaví v hlavě razítko na "dobré" nebo "a jéje". (Ne)snadnost orientace a míra úsilí vynaložená k nalezení hledaného, pak definitivně ovlivní zanechaný otisk.

Design skvělé webové stránky je pohledem v širších souvislostech. Přehledný, nadčasový, otevřený, uživatelsky přívětivý, responzivní. Cesta k němu je zároveň klikatější než ta od televize k lednici. Podle rozsahu a záměrů může vést přes tvorbu wireframu s modelem, kolem uživatelského testování až k návrhu grafického vzhledu.

Základy máme, zbývá už jen to postavit

Jako redakční systém primárně volím JoomlaPokud nebudete neústupně trvat na tom, že chcete WordPress, tak zvolím redakční systém Joomla. Mám k němu až citový vztah a myslím, že je i vhodnější. Klidně si s vámi o tom popovídám.

Šablona - ta dělá stránku stránkou - bude bez zbytečného balastu, datově úsporná a rychlá. Bezchybnou přizpůsobivost mobilu, tabletu i monitoru, bude mít na svědomí pečlivé sladění HTML5 a CSS3. Pravděpodobně to bude trochu šmrncnuté i PHP s vazbou na MySQL.

Velké finále začátkem lítého boje

Máte web. Máte skvělý web. Máte otestovaný skvělý web. Aby se to projevilo i ve splněných cílech, bude to chtít návštěvníky, promyšlenou propagaci a krok za krokem dláždění širokých přístupových cest k webu.

Zaškolení a podpora

podporaPráce s redakčním systémem je snadná a nevyžaduje žádné speciální znalosti. Abyste ale zbytečně neztráceli čas, je zaškolení obsluhy součástí realizace webové prezentace. I později, pokud budete chtít poradit s vložením nového článku, doplněním fotky do fotogalerie, nastavením formuláře nebo nějakou jinou drobností, můžete se obrátit na klientskou podporu. Pomoc čekejte také s výběrem a zajištěním spolehlivého webhostingu nebo domény. Ale to už jsou jen technické drobnosti.

Poptat tvorbu webu

Chcete si o tvorbě webu přečíst víc? Něco by tu bylo

Ceny a ceníky webových stránek

Jsem živnostník s aktuální hodinovou sazbou 500 Kč. Ta cena se laikovi zpravidla zdá až divoce přemrštěná. Nic na tom nezmění skutečnost, že mne tato práce baví, živí, dost jsem studoval, stále se musím vzdělávat napříč obory, pracuji v IT a mám jisté zkušenosti. Konstatování, že v oboru je to cena spíše nižší, přilévá v diskusi olej do ohně.

Zobrazit celé...

Jak vytvořit web pro fotografa v Joomle

Pokud jste fotograf, umělec nebo designer, potřebujete webové stránky, aby se o vás dozvěděli potencionální zákazníci. Je to nejlepší způsob, jak prezentovat své služby a najít nové klienty.

Zobrazit celé...

Stavím weby
© Karel Chrobák 2002 - 2021 | (+420) 777 985 854